Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi
Sayaç Otomasyonu Internet Arayüzü

GAZİANTEP ORGAZİNE SANAYİ BÖLGESİ

ELEKTRİK SAYAÇ OTOMASYONU İNTERNET KULLANIM SÖZLEŞMESİDİR

A)TARAFLAR:

1)HİZMET SUNAN:

GAZİANTEP ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ (KISACA GAOSB OLARAK ANILACAKTIR)

2)YARARLANAN ÜYE:

GAZİANTEP ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE İŞYERİ BULUNAN GERÇEK VE TÜZEL KİŞİLİĞE SAHİP ELEKTRİK ENERJİSİ TÜKETİCİLERİ (KISACA ÜYE OLARAK ANILACAKTIR)

B)HİZMETİN KONUSU:

GAOSB ÜYELERİMİZİN ELEKTRİK TÜKETİM SAYAÇ BİLGİLERİNİN TAKİP VE BİLGİLENDİRİLMESİ HUSUSUNDA KURULAN SAYAÇ OTOMASYONU HİZMETLERİNİN BİR ALT UNSURU OLARAK İNTERNET ORTAMINDA ÜYELERİMİZE VERİLECEK ÜCRETSİZ BİLGİLENDİRME HİZMETİNİN ŞART VE ESASLARININ TESPİTİ HUSUSUNDA İŞBU ANA SÖZLEŞME TANZİM EDİLMİŞTİR.

C)SÖZLEŞMENİN AMACI:

GAOSB ÜYELERİNİN ELEKTRİK ENERJİSİ TÜKETİMLERİ İLE İLGİLİ OLARAK DAHA SORUNSUZ VE VERİMLİ KULLANIMLARININ VE TÜKETİM BİLGİLERİNE DAHA ETKİN ULAŞIMLARININ TEMİNİ.

D)TARAFLARIN HAK VE SORUMLULUKLARI:

HAKLAR:

1) AŞAĞIDA BİLDİRİLDİĞİ ŞEKİLDE ÜYELER TARAFINDAN KABUL PROSEDÜRÜNÜN YERİNE GETİRİLMESİ İLE SÖZLEŞME KAPSAMINDAKİ HİZMETLERDEN YARARLANMALARI SÖZ KONUSUDUR.

2) ÜYELER OTOMASYON KAPSAMINDA SÖZLEŞME HÜKÜMLERİ ÇERÇEVESİNDE AŞAĞIDAKİ HİZMETLERDEN ÜCRETSİZ OLARAK ÜYELİK BİLGİLERİNİ VE PAROLALARINI GİRMEK KOŞULU İLE ÜCRETSİZ OLARAK FAYDALANACAKLARDIR.

• ELEKTRİK SAYAÇ VERİLERİNİN TAKİP EDİLMESİ,

• ELEKTRİK TARİFE ŞEKLİ BİLGİSİ,

• TARİFLERDEKİ TÜKETİM MİKTARLARI,

• REAKTİF CEZA DURUMLARI,

• GÜÇ AŞIMI CEZA DURUMLARI,

• AYLIK TOPLAM TÜKETİM BİLGİLERİ,

• SÖZLEŞME GÜCÜ BİLGİSİ,

• SAYAÇ ÇARPANI BİLGİSİ,

• VERİLEN TÜM BİLGİLERDEN ÇIKTI ALMA VE BU ÇIKTILARI MS WORD–EXCEL ORTAMLARINA TAŞIYABİLME,

• ÜYELİK PAROLALARININ DEĞİŞTİRİLMESİ,

• GAOSB YÖNETİMİ TARAFINDAN GENEL OLARAK TÜM ÜYELERE YA DA İLGİLİ ÜYELERE GÖNDERİLEN UYARI VE BİLGİLENDİRME MESAJLARINI TAKİP EDEBİLME.

SORUMLULUKLAR:

1) İŞBU HİZMETİN YÜRÜTÜLMESİ SIRASINDA GAOSB VE TEKNİK ALTYAPIYI SAĞLAYAN FİRMALARIN BU İŞLEMLER NEDENİYLE DOĞABİLECEK MADDİ VE MANEVİ ZARARLARLA İLGİLİ BİR SORUMLULUĞU BULUNMAMAKTADIR. ÜYELER BU BİLGİLENDİRME NEDENİYLE GAOSB NEZDİNDE HİÇBİR TALEPTE BULUNMAYACAKLARINI BAŞLANGIÇTA KABUL VE TAAHHÜT EDERLER.

2) VERİLEN HİZMET ÜCRETSİZ BİLGİLENDİRME HİZMETİ OLUP, BU HİZMET KAPSAMINDA VERİLEN BİLGİLERİN KESİN DOĞRULUĞU SÖZ KONUSU DEĞİLDİR.

3) BU HİZMET KAPSAMINDA VERİLEN BİLGİLERDEKİ HATALAR ÜYELERİN GAOSB NEZDİNDEKİ SORUMLULUĞUNU ORTADAN KALDIRMAZ.

4) BU HİZMET KAPSAMINDA ÜYELER TARAFINDAN EDİNİLEN BİLGİLERİN ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARLA PAYLAŞILMASI YASAKTIR.

5) MÜŞTERİLERİN SİSTEMİ KULLANMAK AMACIYLA ALDIKLARI PAROLALARIN TEKNİK HATALAR YA DA KÖTÜ NİYETLİ İŞLEMLERLE ELDE OLMAYAN NEDENLERLE DEŞİFRE OLMASI HALİNDE GAOSB'NİN HİÇBİR ŞEKİLDE SORUMLULUĞU SÖZ KONUSU DEĞİLDİR. ŞİFRE VE PAROLALARIN GÜVENLİĞİNDEN ÜYE BİZZAT SORUMLUDUR.

6) ÜYE HİZMETTEN YARARLANIRKEN GAOSB TARAFINDAN YAYINLANAN HER TÜRLÜ İHTAR YA DA BİLDİRİME UYMAYI KABUL VE TAAHHÜT EDER.

7) SİSTEMİN KULLANILMASINDAN ÖTÜRÜ DOĞACAK HER TÜRLÜ MADDİ VE MANEVİ ZARARDAN GAOSB KESİNLİKLE SORUMLULUK KABUL ETMEZ. TÜM SORUMLULUK ÜYEYE AİTTİR.

E)ŞART VE ESASLAR:

1) SAYAÇ OTOMASYON SİSTEMİNİN BİLGİLENDİRME HİZMETİNDEN YARARLANMAK İSTEYEN ÜYELERİMİZ WEB SİTEMİZİN İLGİLİ BÖLÜMÜNÜN TIKLAYIP TERCİH EDİLMESİ VE İŞBU FORM SÖZLEŞME ŞARTLARININ KABUL EDİLMESİ ŞARTIYLA ÜCRETSİZ İSTİFADE EDEBİLİRLER.

Abysis® Otomatik sayaç okuma ve abone yönetim sistemi © Merkez Yazılım / Türkiye